Çarşamba , 22 Eylül 2021

UAG 2010 Exchange Publish

UAG 2010 da Exhcange gibi bir çok web uygulaması publish edilebilir. UAG de intranet te kullanılan web siteleri, Sharepoint web sitesleri,Microsoft CRM,OCS Web Access gibi web uygulamaları publish edilir. Ben Exchange uygulamasını publish edeceğim. Önce bir trunk oluşturuyorum. Sonra bu trunk a application lar ekliyorum bundalar bir tanesi de Exchange web arayüzüdür.


Application olaral Microsoft Exchange Server ı seçiyorum. Burada Microsoft un diğer web uygulamaları da mevcuttur ve publish edilebilir.


Exchange Web Access i seçiyorum. Burada Exhange in RPC over HTTP veya ActiveSync servisleri de publish edilebilir.


Application ismini veriyorum


BU application için kullanılacak policy leri seçiyorum.Bu kısımda dikkat edilecek yer addresses yeridir. Buraya exchange in local de çalışan linkini yazmamız gerekmekte. xxx.domain.com gibi. Port ismini ve trunk ımızın ismini yazıyorum.


Kullanıcı authentication un nasıl yapılacağı burada belirlenir. Bu ayarlar UAG nin global ayarları olduğu için daha önceden yapılması gerekmektedir.


En son aşamada ise application url iöin ve ismi görülmektedir. Buranın ayarlarını yaptığımız için değiştirmemize gerek yoktur.


IE üzerinde UAG mize logon olduğumuzda Exchange ugulamamız yukarıdaki gibi görülmektedir.


Uygulamayo açtığımızda bize exhange in owa ara yüzü gelmektedir.

Bunun gibi Microsoft un OCS Web Access, CRM, MOSS gibi uygulamarı publish edilebilir. Her hangi bir sorunuz için bana iletişim linkinden ulaşabilirsiniz.

 

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: