Çarşamba , 22 Eylül 2021

SCCM 2007 Agent Installation with GPO

Clientlara kuracağımız CCM agentlar için en pratik ve en hızlısı benimde şu anda kullandığım GPO ile agent kurulumudur. Dikkat edilmesi gereken bir kaç nokta ise farklı lokasyonlarda clientlar için agent kurulumundaki parametreler farklı olacağı için computerleri farklı farklı OU lara toplayıp (lokasyonlarına göre) ilgili policy yi yüklemek olacaktır. Ancak policy oluşturmak için gereken template i CCM kurulum medyasında sunucumuza kopyalamamız gerekir. Admisitrative Templates ten ConfigMgr2007Installation ı Policy editörüme ekliyorum.


Template i ekledikten sonra policy yi enable edip CCM Setup yazan yere SMSSITECODE=sitecodu SMSSLP=serverlocatorpoint sunucusu FSP=Fallback Status Point Serverımızı yazarak policy mizi ilgili OU ya bağlıyorum. Yani SMSSITECODE=… SMSSLP= …FSP=… gibi policymizdeki CCM Setup yazan yere agentımıza ilgili rolün hangi sunucuda olduğunu belirtiyorum.


Daha sonra ise aynı policy mizde ccmsetup.msi dosyasını network üzerinden Software Installation ile client larımıza agent ı assigned ediyorum. Böylece client domaine logon olduğunda policy client a otomatik olarak kurulur.


 

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: