Perşembe , 23 Eylül 2021

LYNC Telekonferans Sistemi – Online Meeting

LYNC Telekonferans Sistemi

Lync-Outlook üzerinden yapılan meeting lere Lync in sanral entegrasyonu sayesinde bu meetinglere telefon ile join olunabilmektedir. Toplantıya Lync ile katılım sağlandığında meeting esnasında masa üzeri paylaşımı, kamera ile görüntülü iletişim, dosya paylaşımı gibi özellikleri kullanabilmekteyiz. Telefon ile meeting e katıldığımızda ise sadece konuşulanları duyabilir ve sesli olarak meeting e telefonumuz ile katılabiliriz.

Lync ile outlook üzerinden bir meeting oluşturmak için outlook tan new items tan online meeting ile bir online meeting düzenlenir.


Bu aşamada normal olarak outlook üzerinden bir meeting düzenlenir. Katılımcılar, yer ve saat bilgileri düzenlenir. Mailin en altında ise konferansa telefon ile katılacak olan katılımcılar için telefon bilgisi ve pin kodu bulunur.

Meeting e katılacak olan kişiler mailin içinde bulunan join online meeting linkine tıklayarak Lync ile internet erişimi olan her yerde ses ve video kamerası ile meeting e katılabilirken en altta bulunan telefon numarası ile istediğimiz kişileri meeting e telefon ile dahil ederek bir telekonferans düzenleyebiliriz. Join by Phone un altında bulunan telefon numarası aranılır ve santralin bizden istediği PIN kodunu da mailde bulunan Conference ID sini tuşlayarak konferansa join olunabilir.


Meeting gönderilien mail örneği yukarıdaki gibidir. Join online meeting linkine tıkladığımız zaman aşağıdaki gibi bir kaç seçenek ile meetinge katılabiliriz. Bunlardan en üstteki meeting e katılırken sesimizin karşı tarafa gitmesi engeller. Ortadaki seçenek ise meeting e katılırken Lync in özelliklerini kullanarak toplantıya katılmamıza olanak sağlar. En alttaki Call me at seçeneği ise Santralin bizi aramasını sağlayarak (sistemde bulunan telefon numaramızı veya bizim istediğimiz telefon numarasını arayarak) meeting e Lync in telekonferans özelliklerini kullanarak meeting e join olmamızı sağlar. 

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: