Salı , 21 Eylül 2021

Accepted Domain & E-Mail Address Policy

Exchange in mail alacağı domainleri Accept domain in altına eklenmesi gerekmektedir. Exchange in birden çok SMTP den mail alabilmesi için buraya mail alınması istenilen SMTP adreslerinin girilmesi gerekmektedir. semihuykan.com.tr domainini buraya ekliyorum. Böylece semihuykan.com.tr domain ismine gelecek SMTP mail adreslerini artık alabiliriz.


Yeni oluşturulacak ve ya oluşturulmuş kullanıcılara belli kriterlere göre e-mail adreslerini otomatik olarak değiştirebiliriz. Bunun için Eümail address Policy den aşağıdaki gibi belli kriterleri sağlayan user ların mail adreslerini değiştirebiliriz.


En çok kullanılan kriter ise user ın company, department ve ya cutom attribute larına göre istediğimiz mail adresini ayarlayabiliriz. Ben user kısmında Semih yazan kullanıcıların mail adreslerini semihuykan.com.tr olarak değiştiriyorum ve bundan sonra yeni açılan kullanıcılarda da company sinde Semih olan userların mail adresleri semihuykan.com.tr olacaktır.


Kullanıcının mail adresini de aşağıdaki kriterlerden birini uygulayarak yapabiliriz. Ben isim.soyisim olarak ayarlıyorum.


Uygulanacak Policy aşağıda göükmektedir. isim.soyisim %g.%s olarak gösterilmektedir.


Policy nin ne zaman aktif edileceği bilgisi ayarlanmaktadır.


Uyguladığımız policy sonrası Company sinde Semih yazan userın mail adresi isim.soyisim@semihuykan.com.tr olarak değişmiştir.


Automaticaly update e-mail addresses based on e mail address policy sindeki tıkı kaldırısak default e-mail adres policy si uygulandığında default adres policy sinin yapacağı değişikliklerden etkilenmemektedir.

 

Cevapla

%d blogcu bunu beğendi: